Czego szukasz w Święta? – Analiza reklamy Allegro

W dniu analizy reklama ma już ponad 12 milionów wyświetleń na Youtube co jak na 2 tygodnie jest zajebistym wynikiem. Z różnych zakątków Świata oglądano dziadka uczącego się angielskiego. Jest to jedna z najlepszych polskich reklam jaką widziałem. Sprawdźmy co sprawia, że reklama Allegro cieszy się tak dużym zainteresowaniem:

  1. Starszy, samotny Pan nudzi się w domu i postanawia zacząć uczyć się angielskiego. Karteczki samoprzylepne, powtarzanie słów…Można go polubić za starania i za to, że nie jest utartym typem staruszka, który tylko narzeka na ból, małą emeryturę i sprawiedliwość życia.
  2. „I’m gonna fucking kill you” żeby po chwili do kaczuszki powiedzieć „I love you. You are perfect” – Rozbrajająca scena po której dziadka lubi się jeszcze bardziej. Mistrzowskie zagranie.
  3. Widać jak z biegiem czasu angielski przestaje stanowić problem i dziadek wyrusza w podróż. Widać, że się tym stresuje co buduje dodatkowe napięcie.
  4. Na miejscu pochyla się nad wnuczką do której mówi po angielsku „Hi. Im you grandpa” – Rozwalające podsumowanie celu nauki języka angielskiego. Reklama z bardzo głębokim i jednocześnie aktualnym przesłaniem.

Muzyka dobrana idealnie, świetna choć mało wymagająca rola zagrania dziadka – Jednym słowem w tej reklamie nic nie brakuje choć nawiązanie do zakupów jest bardzo małe, ale zostało zaakcentowane na początku – zakup podręcznika do nauki języka, i na końcu – w formie napisu „a Ty? Czego szukasz?”. Nienachalna reklama których w obecnych czasach jest bardzo mało i po prostu może się podobać.

 

Dodaj komentarz