Chcę założyć bloga i być bogaty

Chcę założyć bloga i być bogaty

Posiadanie własnego bloga w obecnych czasach to żadne osiągnięcie i naprawdę nie ma się czym chwalić dopóki nie dołączysz do grona osób utrzymujących się z blogowania. W teorii proste, bo przecież wystarczy pisać ciekawe artykuły i w końcu zyska się upragnioną popularność i pojawi się wodospad hajsu od reklamodawców. Jak zwykle bywa w życiu, teoria znacznie odbiega od praktyki.

Samo pisanie nie jest wystarczające. Takich osób jak Ty są tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy i też uważają, że piszą zajebiste artykuły. Te osoby też marzą o tym, że wkrótce ich blog zamieni się w świnkę-skarbonkę która zapewni życie na wysokim standardzie. Jednego weekendu kupisz sobie nowy jacht za 700 000zł, w drugi jakieś skromne 20 pokojowe mieszkanko na Hawajach, później trochę zaciśniesz pasa, żeby odłożyć na własną wyspę. Pomażyłeś trochę? To teraz złazimy na ziemię, bo choć marzenia nie kosztują, to nie zwiększą ruchu na Twoim blogu.

Zapomnij o czymś takim jak marketing internetowy

Pisząc bloga musisz całkowicie zapomnieć o marketingu w jakiekolwiek postaci. Dopóki na Twoim blogu nie będzie minimum 50 postów po prostu szkoda na to czasu, i chodzi o zajebiste artykuły które mogą się czytelnikom spodobać. Jeśli przez przypadek trafiłbym na bloga z kilkoma kozackimi artykułami to już tam nie powrócę, bo szkoda mi czasu na to czy blog będzie dalej rozwijany, czy jak większość za kilka miesięcy umrze śmiercią naturalną.

Tego bloga też nie zamierzam promować do czasu publikacji 100 postów (Nie lubię zaczynać od minimum) czyli dopiero za ok. 2 lata przypomnę sobie co to marketing i rozpocznę stopniowo zwiększać zasięg bloga. Cierpliwość i sumienność to pożądane cechy w biznesie blogowym i jeśli nimi nie dysponujesz to nawet nie próbuj blogować z myślą o jakichkolwiek profitach z tego tytułu.

Zamiast tracić czas na przyciągnięcie ruchu na swoją stronę poświęć go na napisanie ciekawych artykułów, a w perspektywie czasu zyskasz znacznie więcej. Jak już ktoś trafi na Twoją stronę to nie zamknie jej po 10 minutach bo przeczyta wszystko od deski do deski, tylko zrozumie, że trafił na bloga z dużą ilością ciekawych materiałów. Im więcej artykułów na blogu tym większa szansa, że odwiedzający powróci i to w towarzystwie swoich znajomych, którzy podzielają jego zainteresowania.

Dlatego jeśli cokolwiek wiesz lub wydaje Ci się że wiesz o marketingu internetowym, zapomnij i w całości poświęć się temu, żeby blog był interesujący dla docelowej grupy, która ma tak zaczytywać się w Twoich mądrościach, żeby zapomnieć o wyjściu na randkę, zjedzeniu smacznego obiadu czy o podtarciu tyłka na kiblu.

Jak pisać tak zajebiste artykuły na blogu?

Nie istnieją nudne tematy, tylko osoby które te tematy w nudny sposób przedstawiają. Często widzę na blogach odnośnie pozycjonowania ten sam temat, opisany w max 100 słowach, który nie wnosi nic nowego. Jak tylko pojawia się większa aktualizacja algorytmu to na blogach SEO pojawia się news który nie zawiera żadnych konkretnych informacji. Takie pisanie dla samego pisania, które jest marnowaniem swojego i czytelników czasu.

Zajebisty artykuł jest jak zajebista książka. Ze łzami w oczach dochodzisz do końca i chcesz więcej, a czekanie na kontynuację boli bardziej niż głowa po tygodniowej imprezie. Napisać tak dobry artykuł nie jest łatwo i rzadko komu udaje się utrzymać przez cały czas tak wysoki poziom publikacji, ale Ty będziesz osobą której się to uda.
Zamieszczę 3 krótkie wstępy wpisów o popularnej tematyce, żeby rzucić trochę światła na to jak pisać na blogu, żeby było ciekawiej niż u innych blogerów:

Tematyka: Odchudzanie
Artykuł: Jak zacząć odchudzanie

Od jutra zaczynam odchudzanie – Standardowy tekst, standardowych problemów. Odchudzanie powinno się zacząć od razu, ale nie rzucać się w rygorystyczne, chore diety typu 1000 kalorii czy czerpię energię ze słońca i banan dziennie mi wystarczy. Nie ma też jednej odpowiedzi na to jak zacząć odchudzanie, bo wszystko zależy od organizmu człowieka. To co jednej osobie zajebiście pomaga u drugiej może nie przynosić żadnych efektów…

Tematyka: Finanse
Artykuł: Jak oszczędzać pieniądze

Nikt nie lubi oszczędzać. Skoro jednak sytuacja życiowa zmusza nas do tego, że musimy trochę zacisnąć pasa i podtuczyć naszą skarbonkę, to powinno się wiedzieć jak oszczędzać pieniądze, żeby przy tym nie cierpieć. Zacznij od zrobienia sobie szczegółowej listy stałych wydatków i ją dobrze przeanalizuj. Od razu w oczy rzucą się punkty z których można zrezygnować, ograniczyć lub zastąpić tańszymi rozwiązaniami…

Tematyka: Podróże
Artykuł: Tanie wakacje

Nie trzeba mieć tłustego portfela żeby wyjechać na wakacje. Tanie wakacje wymagają od nas trochę pomysłowości i cierpliwości, bo nie jesteśmy jedyni którzy polują na okazje. Zamieszczam 10 miejsc w Polsce w których można tanio wypocząć w 2016 roku przy zachowaniu wysokiego standardu pobytu tylko nie rozgłaszajcie ich wszędzie, bo wolne miejsca znikają jak pączki w tłusty czwartek…

Oczywiście to tylko wstępy do artykułów, ale powinny przybliżyć Ci jak pisać na blogu żeby zainteresować czytelnika. Podane wyżej tematy artykuły nie są oczywiście przypadkowe, bo ważniejsze od tego jak pisać bloga jest to o czym pisać bloga się powinno i zaraz rozwikłam przed Tobą dlaczego akurat takiej tematyki artykuły wybrałem na przykłady.

O czym do cholery pisać na blogu?

Jeśli Twój blog jest popularny to pisz o czym chcesz bo i tak Twoi fani będą spijali śmietankę z Twoich ust i żywo udzielać się pod najbardziej debilnymi i mało wnoszącymi postami. Stawiając pierwsze kroki na blogu musisz jednak pisać zajebiste artykuły pod tematy których szukają Twoi czytelnicy, a dowiesz się tego wykorzystując narzędzie Senuto z którego na co dzień korzystam w pracy.

Dokładną recenzję Senuto opiszę później, ale jest to świetne narzędzie do wyszukiwania tematów na swojego bloga pod kątem wyszukiwań. Wybrane przeze mnie tematy cieszą się taką popularnością:

Właśnie dlatego przykładowy temat „tanie wakacje” jest słaby dla nowych blogów, bo z racji na ambitną liczbę wyszukiwań dużo innych stron i blogów walczy o widoczność pod tym hasłem i na początku lepiej takich tematów unikać. Szukaj niszy w tematach powiązanych na swoim blogu i twórz zajebiste artykuły, a finalnie to o czym powinieneś pisać na blogu przestanie mieć znacznie bo stanie się on popularny.

Skąd mam wiedzieć, że mój blog już jest popularny?

Jak pojawi się pierwsza poważna myśl odnośnie rezygnacji z pracy i poświęcenie całego czasu na blogowanie. Wtedy Twój blog będzie prawie popularny, bo finalnie musisz przeanalizować zyski z przynajmniej 6 miesięcy jakie przynosi Ci blog i porównać je z dochodami z obecnej pracy. Wtedy sam podejmiesz decyzję czy zostać blogerem na pełny etat czy traktować to jako dodatkowe, całkiem przyzwoite źródło dochodu.

Tutaj Ci nie pomogę i nie wezmę odpowiedzialności za to, że nagle blog przestał być rentowny i zastanawiasz się nad produkcją potomków żeby trafić do programu 500+ . Ja nigdy nie zrezygnuję z własnej firmy na rzecz pełnoetatowego blogowania, bo obecna praca sprawia mi dużo przyjemności, a w życiu nie chodzi tylko o pieniądze.

Dodaj komentarz