Jak pozycjonować bloga?

Nim opadnie kurz po pierwszych wpisach, zaczynasz się zastanawiać nad promocją swojego bloga żeby jak najszybciej zaczął zarabiać. Usiądź, wypij na spokojnie kawkę i zastanów się nad tym jeszcze raz na spokojnie. Po co chcesz pozycjonować bloga skoro nie ma na nim jeszcze co pozycjonować? Wiem, że chcesz jak najszybciej spieniężyć swój czas poświęcony na pisaniu zajebistych artykułów, ale to wyrzucanie pieniędzy przez okno i liczenie, że odbiją się od ziemi i wrócą w większym towarzystwie.

Swoim Klientom zawsze powtarzam, że pozycjonowanie nie ma być wydatkiem tylko inwestycją która ma się zwrócić. Jak na blogu będzie przynajmniej 100 postów to wtedy warto przemyśleć pozycjonowanie na własną rękę lub zatrudnienie firmy realizującej pozycjonowanie. Wcześniej możesz działać na własną rękę poświęcając 1-2 godzinki dziennie i to w zupełności wystarczy na zwiększenie ruchu. Rzym nie zbudowano od razu. Nie staniesz się też od razu właścicielem bloga którego dziennie będzie czytać kilkaset tysięcy osób.

Jak więc zacząć pozycjonować bloga?

Tutaj nie zdradzę Ci tajemnej wiedzy tylko to co oczywiste. Udzielaj się na innych blogach powiązanych tematycznie z Twoim. Jeśli na którymś blogu znajdziesz artykuł powiązany z Twoim to administrator powinien pozwolić Ci pozostawić link do siebie (w końcu coś wnosisz w temat). Zapisz się na forach tematycznych i tam też Twórz powoli swój wizerunek, a trafiając na jakieś pytanie użytkowników, możesz w odpowiedzi podać adres do swojego wpisu, jeśli oczywiście jest odpowiedzią na pytanie użytkownika.

Takie działanie możesz zacząć od razu w momencie startu bloga i powoli, bez pośpiechu udzielać się na forach i blogach. Godzinka do dwóch dziennie w zupełności wystarczy, żeby stopniowo zwiększać ruch na swoim blogu i kreować swój wizerunek. Dużo ludzi popełnia ten sam błąd i te działanie wykonuje tylko po to, żeby się pokazać i zyskać link do swojej witryny, a korzyści jest znacznie więcej:

  1. Analizuj jakie artykuły są na innych blogach i sprawdź czy w pełni wykorzystano potencjał tematu.
  2. Im więcej ludzi udziela się w danym temacie na forum tym większa szansa, że ludzie szukają na to również odpowiedzi w wyszukiwarce. Może to być dobry, generujący fajny ruch materiał na bloga.
  3. Nie zostawiaj śladu po sobie bez odwołania do innego użytkownika – Potwierdzisz w ten sposób, że zapoznałeś się z artykułem i zwiększysz swoją szansę na sprowadzenie ruchu do siebie.

Takie działanie będzie delikatnie wpływało na widoczność w wyszukiwarce, ale bardziej chodzi tutaj o przygotowanie witryny pod już docelowe pozycjonowanie. Linki pozyskane z blogów i for są przeważnie nofollow więc jak już witryna będzie miała chociaż te 100 wpisów, to będzie można spokojnie koncentrować się wyłącznie na linkach dofollow, do czasu uzyskania odpowiednich proporcji linków.

Jaki powinienem mieć podpis/konto na forum?

Jaki chcesz, ale zawsze stosuj ten sam podpis na blogach i miej tą samą nazwę użytkownika na forach. Weź też pod uwagę, że administratorzy krzywo patrzą na podpisy będące słowem kluczowym ,więc najbezpieczniej jest podpisywać się jako nazwa bloga, imię i nazwisko lub pseudonim. Ja udzielam się na forach i blogach jako blogmarketingowca.pl . Jeśli nazwa Twojego bloga to słowo kluczowe, to też nie powinno być problemu, ale bezpieczniejszy będzie wtedy pseudonim.

Na forach możesz ustawić link do siebie w danych profilowych lub w sygnaturce. Tutaj też stosuję wyłącznie jako nazwę czysty adres url. Ja nie działam w ten sposób czasowo tylko ilościowo. Dziennie pozyskuję w ten sposób od 5 do 10 linków na witrynę co zajmuje mi od ok 30 minut. Więcej czasu nie mogę poświęcić na promocję bloga z racji pracy i nie potrzebuję więcej.

Czy to faktycznie działa?

Pisać o tym co działa, a co nie może każdy. Ja Ci pokażę że to działa i na potrzeby zamiany teorii w praktykę, od dnia 20 grudnia będę dziennie pozyskiwał od 5 do 10 linków na witrynę poprzez blogi i fora (max 30 minut dziennie) przez 100 dni. Co miesiąc będziemy sprawdzać wpływ tego działania na ruch na blogu. Finalnie pozyskam w ten sposób od 500 do 1000 linków na witrynę. Test będzie dostępny w artykule 100 dniowy test naturalnego zwiększania ruchu bloga, który rozbiję na 3 części (1 raport będzie 20 stycznia, 2 raport 20 lutego i 3 raport 28 marca –  w sumie 100 dni).

Dodaj komentarz