Tematy na bloga czyli skąd czerpać inspirację?

Na początku istnienia bloga nie ma problemów ze znalezieniem ciekawego tematu. Jeśli taki problem istnieje to raczej nie jest Ci pisana kariera blogowicza, bo skoro już na wstępie kończą Ci się tematy, to z czasem będzie tylko gorzej. Dużo gorzej. Brak weny w blogowym biznesie to nic fajnego. Jeśli myślisz, że Twoi czytelnicy są wyrozumiali i spokojnie przez kilka miesięcy będą wiernie czekać, aż coś naskrobiesz to żyjesz w świecie fantazji. Inni blogowicze w tym czasie napisali kilka/kilkanaście fajnych artykułów i chętnie przyjmą Twoich czytelników do siebie.

Jeśli prowadzisz bloga osobistego i brakuje Ci tematu artykułów to szczerze współczuję. Mój umysł nie jest w stanie pojąć jak na blogu o wszystkim i o niczym może zabraknąć tematu. Co innego na blogach o określonej tematyce. Tam znalezienie ciekawego tematu na który można napisać pasjonujący i długi jak spaghetti artykuł, stanowi już pewne wyzwanie. Pokażę Ci skąd ja czerpię inspirację na nowe artykuły.

Popularność pobudza lenistwo

Zauważyłem, że im bardziej popularny staje się blog tym jego właściciel mniej serca wkłada w artykuły. Tematy na bloga stają się coraz bardziej oklepane, chyba że pojawiają się artykuły sponsorowane…Wtedy troszkę wygląda to lepiej, ale w końcu ktoś za to płaci. Nie jest to oczywiście regułą bo znam wielu blogerów, którzy mimo popularności tworzą zajebiste treści i to każdego dnia, ale znaczna większość się rozleniwa i tutaj Twoja szansa, nie tylko na znalezienie tematu na bloga, ale i na zwiększenie ruchu.

Przejrzyj 30 najpopularniejszych blogów w swojej tematyce i zobacz o czym ostatnio powstały artykuły. Może masz coś więcej do powiedzenia? Może nie zgadzasz się z twórcą artykułu? Stwórz lepszy artykuł i zostaw do niego link w komentarzu gdzie zaczerpnąłeś inspirację. Administrator powinien go zaakceptować, bo wnosi sporo do tematu, a jego czytelnicy mogą zerknąć na Twój artykuł i sobie porównać.

Zrób odświeżenie starych wpisów

Genialny sposób na zastój twórczości. Przypomnij użytkownikom o czym pisałeś kiedyś i jak to wygląda obecnie. Czy coś się zmieniło? Jak bloga prowadzisz dłuższy czas to masz mnóstwo tematów na bloga które przydadzą się przy braku weny twórczej. Często ten zabieg stosuje się na blogach o modzie, gdzie co jakiś czas autorki/autorzy przypominają nam co się zmieniło i bardzo przyjemnie się to czyta.

Popularne tematy z innej perspektywy

Zasada Hollywood „Nie ważne jak, byle było o Tobie głośno” pomoże Ci w prosty i szybki sposób znaleźć temat na bloga. Większość blogerów pisze to samo, tylko innymi słowami, zapominając że każdy medal ma dwie strony. Ostatnio rozbił się rosyjski samolot i we wszystkich mediach były zbliżone informacje. A gdyby zrobić tutaj porównanie Polska katastrofa lotnicza vs rosyjska? Pamiętaj, że myślenie nie boli, a innowacyjność jest zawsze w cenie.

Jeśli nie wiesz o czym pisać to skontaktuj się ze mną kontakt@blogmarketingowca.pl a pokażę Ci więcej sposobów na odkrywanie ciekawych tematów i to bez względu na dziedzinę bloga.

Dodaj komentarz