test katalogów

Wyniki testu mocy katalogów – Pierwsze rezultaty

Dzień później, bo wyniki miały być 9 stycznia (W poniedziałek nie miałem czasu usiąść nad publikacją) zamieszczam pierwsze wyniki testu mocy katalogów. Kolejne sprawdzenie nastąpi 30 stycznia, ale pierwsze wnioski można już wyciągnąć. Musiałem podmienić zdjęcia na nowe, bo w poprzednich z rozpędu można było luknąć na jakich domenach przeprowadzałem test.

29-30 grudnia przeprowadziłem test mocy katalogów. Sprawdźmy jak na katalogowanie, które – podobno – jest nic nie warte zareagowały 3 projekty:

Strona A

Przed katalogowaniem:

 

Po katalogowaniu:

 

Długi ogon strony A przed katalogowaniem

Długi ogon strony A po katalogowaniu

Wnioski: Strona zanotowała nieznaczne wzrosty. Delikatnie zwiększył się potencjał długiego ogona, ale bez szału. Katalogi przyniosły efekty, ale biorąc pod uwagę koszt, można znacznie więcej uzyskać innymi metodami.

Strona B

Przed katalogowaniem

 

Po katalogowaniu

 

Wnioski: Ta witryna bardzo dobrze zareagowała na katalogowanie. Efekty jak najbardziej warte ceny katalogowania i poświęconego czasu, pod warunkiem, że 30 stycznia pozycje pozostaną bez zmian, choć oczywiście wolę jak jeszcze pójdą w górę.

Strona C

Przed katalogowaniem

 

Po katalogowaniu

Wnioski: Pozycje bardzo ładnie poszły nam do góry.  Już 2 dnia po katalogowaniu pozycje poszły grubo do góry i teraz zachowują umiarkowany wzrost. Katalogowanie w tym wypadku się opłacało.

Pierwsze wnioski z katalogowania

Ogólnie wyszło lepiej niż sądziłem. Katalogowanie w każdym z projektów przyniosło efekty. Przy pierwszym projekcie, mam duże wątpliwości co do opłacalności, ale ogólne warto było przeprowadzić ten test. Zobaczymy co się stanie po delikatnym wzmocnieniu wpisów z katalogów, ale szacuję, że pozycje powinny się jeszcze delikatnie podbić.

Dodaj komentarz